Regulamin grupy zakupowej „w stodole” utworzonej przez horreum
§1 Zasady uczestnictwa
- Uczestnikami grupy zakupowej „w stodole” mogą być osoby, które dobrowolnie wyrażą wolę przystąpienia do realizacji zakupów wspólnych w ramach projektu oraz zaakceptują warunki niniejszego regulaminu.
- Do grupy zakupowej „w stodole”można przystąpić w dowolnym momencie.
- Osoba zgłasza wolę przystąpienia do grupy zakupowej „w stodole”poprzez przesłanie wniosku na adres mailowy: stowarzyszenie.horreum@gmail.com
- Horreum po otrzymaniu wniosku przesyła wnioskodawcy drogą elektroniczną decyzję o przyjęciu lub odmowie przyjęcia do grupy zakupowej.
- Osoba przyjęta
- wnosi na konto stowarzyszenia zadatek w kwocie 100 zł, który będzie rozliczany
w ramach zakupów, - podpisuje zobowiązanie do zachowania w tajemnicy wszelkich danych, materiałów, dokumentów oraz informacji jak w § 3 Poufność informacji (załącznik nr 2),
- podpisuje zobowiązanie do terminowego regulowania płatności i wnoszenia składek członkowskich oraz zgodę na regulowanie zaległości ze zdeponowanego na koncie stowarzyszenia zadatku.
- wnosi na konto stowarzyszenia zadatek w kwocie 100 zł, który będzie rozliczany
- Po wpłacie zadatku, pierwszej składki członkowskiej oraz przesłaniu prawidłowo wypełnionych i podpisanych dokumentów osoba wyrażająca zainteresowanie przystąpieniem do grupy zakupowej „w stodole”staje się członkiem grupy zakupowej czyli otrzymuje dostęp:
- do grupy na messengerze „Przyjaciele horreum”
- oraz do prywatnej grupy „w stodole”
- do arkusza zamówień.
- Z uczestnictwa w grupie zakupowej można zrezygnować w każdej chwili, składając rezygnację na piśmie. Można przesłać rezygnację drogą mailową z potwierdzeniem odbioru. Zadatek wniesiony przy zapisie będzie rozliczony w ramach ostatnich zakupów.
- O asortymencie, terminie składania zmówień, czasie i miejscu odbiorów, rozliczeniach wspólnych zakupów itp. uczestnicy grupy zakupowej
są informowani:- przez grupę „Przyjaciele horreum” na messengerze,
- przez grupę „Przyjaciele horreum” na messengerze,
- przez posty na stronie prywatnej grupy na facebooku.
- Lista planowanych i prowadzonych zakupów jest zamieszczona
i na bieżąco aktualizowana w arkuszu zamówień. - Warunkiem przeprowadzenia zakupów jest zebranie minimum logistycznego określonego przez sprzedawcę.
§ 2 Zasady funkcjonowania grupy zakupowej
- Grupa zakupowa została utworzona w celu uzyskiwania przez uczestników optymalnych warunków zakupu konkretnych produktów i usług poprzez tworzenie hurtowych zapytań ofertowych do producentów żywności ekologicznej.
- Każdy uczestnik grupy zakupowej „w stodole”jest zobowiązany do:
- odbierania zakupów do własnych opakowań
- odbioru zakupów w terminie
- regulowania należności w wyznaczonym przez horreum terminie nawet
za zakupy nieodebrane - wywiązywania się z obowiązku pracy na rzecz grupy lub wnoszenia miesięcznych składek członkowskich.
- W przypadku niewniesienia wpłaty za zamówienie
- konto uczestnika w arkuszu zamówień zostaje zablokowane do czasu wniesienia wpłaty;
- jeśli arkusz jest już uruchomiony, to blokada obowiązuje do rozpoczęcia kolejnych zamówień;
- o ile wpłata nie zostanie wniesiona, kwota zostanie potrącona z kwoty zdeponowanej na poczet zakupów na koncie stowarzyszenia, a uczestnik zostaje pozbawiony możliwości dokonywania wspólnych zakupów do czasu uzupełnienia zdeponowanego zadatku.
- Każdy uczestnik grupy zakupowej jest zobowiązany do opłacania składki w kwocie 50 zł/miesiąc.
- za podejmowanie się realizacji zamówień na rzecz grupy członkowi grupy zakupowej przysługuje bonifikata w postaci zwolnienia z opłacania składki;
- bonifikata obowiązuje przez określoną liczbę miesięcy w zależności od wkładu pracy uczestnika;
- bonifikata jest przyznawana przez horreum.
- Bonifikata może być przyznana za:
- organizację zamówienia zgodnego z potrzebami grupy, czyli:
- nawiązanie kontaktu z rolnikiem/dostawcą
- ustalenie asortymentu, cen, rabatów
- ogłoszenie zamówienia w grupie na fb,
- współpracę z osobami odpowiedzialnymi za arkusz w celu dodania pozycji
do arkusza,
- odebranie podsumowania zamówień i złożenie zamówienia,
- odbiór zamówienia,
- rozliczenie należności za zamówienie
- systematyczne ważenie, rozdzielanie dostaw;
- systematyczny transport zamówień od rolnika/dostawcy lub z miejsca spotkań
z rolnikiem/dostawcą - aktywne korzystanie z fanimani.pl skutkujące darowiznami na konto stowarzyszenia od zakupów online lub przekazanie przy rozliczeniu rocznym 1/5% podatku;
- w przypadku rolników/dostawców za transport zamówień na miejsce spotkań, wprowadzanie asortymentu do arkusza, rozliczanie wpłat od kupujących.
- organizację zamówienia zgodnego z potrzebami grupy, czyli:
- W przypadku nieopłacenia składki członkowskiej
- konto uczestnika w arkuszu zamówień zostaje zablokowane do czasu wniesienia wpłaty
- jeśli arkusz jest już uruchomiony, to blokada obowiązuje do rozpoczęcia kolejnych zamówień.
- o ile wpłata nie zostanie wniesiona, kwota zostanie potrącona z kwoty zdeponowanej na poczet zakupów na koncie stowarzyszenia, a uczestnik zostaje pozbawiony możliwości dokonywania wspólnych zakupów do czasu uzupełnienia zdeponowanej kwoty.
- Za przeprowadzenie procedury zakupowej odpowiedzialne jest horreum.
§ 3 Poufność informacji
- Członkowie grupy zakupowej są zobowiązani są do zachowania poufności wszystkich informacji handlowych, danych i koncepcji zamieszczonych w ramach grupy zakupowej, a także do ochrony interesów i nieprzekazywania ich osobom trzecim.
- Każdy z uczestników grupy zakupowej zobowiązuje się do zachowania w tajemnicy wszelkich danych, materiałów, dokumentów oraz informacji handlowych i organizacyjnych, otrzymanych lub uzyskanych w sposób zamierzony lub przypadkowy w formie ustnej, pisemnej lub elektronicznej w związku z realizacją działań na rzecz zakupów wspólnych. Dotyczy to szczególnie informacji, które członkowie grupy zakupowej otrzymali bezpośrednio od siebie, a także za pośrednictwem osób działających w imieniu horreum, za wyjątkiem informacji przekazanych do publicznej wiadomości w sposób umożliwiający zapoznanie się z nimi przez nieoznaczony krąg osób.
- Obowiązek członków grupy zakupowej zachowania w tajemnicy w/w informacji obejmuje w szczególności zakaz ich udostępniania osobom trzecim z wyjątkiem osób zaangażowanych w realizację postanowień niniejszego Regulaminu oraz członków władz, kontroli.
- Członkom grupy nie wolno w sposób bezpośredni ani pośredni ujawniać, przekazywać, udostępniać ani też wykorzystywać we własnym lub cudzym interesie informacji dotyczących innych członków grupy.
- Członkowie grupy zobowiązują się do zapewnienia odpowiednich zabezpieczeń technicznych, gwarantujących zachowanie w poufności przetwarzanych danych w ramach Regulaminu oraz ich integralności i dostępności, a w szczególności zastosowane środki powinny zabezpieczać je przed dostępem osób nieupoważnionych.
§ 4 Postanowienia końcowe
- Regulamin jest opublikowany w witrynie horreum.e-ngo.pl
- Horreum przekaże wszelkie zmiany niniejszego regulaminu wszystkim członkom grupy zakupowych drogą elektroniczną z 14-dniowym wyprzedzeniem oraz opublikuje je na stronie, o której mowa w ust. 1
- Regulamin wchodzi w życie z dniem publikacji.
- Załączniki do regulaminu stanowią:
- wniosek o dołączenie do grupy zakupowej „w stodole” (plik do pobrania)
- deklaracja uczestnika grupy zakupowej „w stodole” (plik do pobrania)